Ondan Haber
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Fatih Oflaz’ın öz kızına tacizi

Fatih Oflaz’ın öz kızına tacizi

Esra Oflaz bombası! Ağabeyi Fatih Oflaz’ın öz kızına tacizini öğrenince…

Fatih Oflaz’ın kızkardeşi Esra Oflaz Güvenkaya bomba açıklamalar yaptı. Ağabeyinin öz kızına cinsel istismarını dava ile öğrenen Esra Oflaz beyin kanaması geçirmiş. Esra Oflaz tüm bağlarımını kopartırım diyor.

Fatih Oflaz’ın kızına 7 yaşından itibaren cinsel istismarda bulunmaktan 18 yıl hapis cezası alması gündemin ilk sırasına oturdu. Fatih Oflaz’ın kızkardeşi Esra Oflaz Güvenkaya olayla ilgili suskunluğunu bozdu. Oflaz, ağabeyinin öz yeğenine cinsel istismarda bulunduğu öğrenince hastanelik olmuş. Esra Oflaz’ın anlattıklarına bakılacak olursa aile mazileri bir hayli karanlık. Zira sosyetik güzel de çocukluğunda öz ailesinin fiziki ve ruhsal şiddetine maruz kalmış.

MTV, Lifetime ve Eurosport gibi bir çok televizyonu çatısı altında bulunduran Oflaz Medya’nın sahibi Fatih Oflaz yurt dışına kaçarken geride kalan aile bireyleri skandalla başbaşa kaldı. Şirket sahiplerinden olan ve Oflaz medyada başkan yardımcısı görevinde bulunan Esra Oflaz o isimlerden biri. ‘Malesef insan ailesini seçemiyor’ diyen Esra Oflaz herşeyi anlattı.

Ziya Güvenkaya ile evli olan Almina adında bir kızı buluna Esra Oflaz, ağabeyinin öz kızını istismar etmesiyle ilgili açık ve net konuştu ve ‘tüm bağımı keserim’ dedi. İşte Esra Oflaz’ın anlattıkları :

AĞABEYİM FATİH OFLAZ -“Bu sabah basında yer alan ağabeyim Fatih Oflaz ile ilgili haberlerin tarif edilemez üzüntüsünü yaşadığımı öncelikle sizlerle paylaşmak isterim.

BEN DE AİLE İÇİ TRAVMAYA MARUZ KALDIM : Kendim aile içi ruhsal ve fiziksel şiddete maruz kalmış travmatik bir çocukluk ve gençlik geçirdiğim için, bu konuda çok hassas olmam sebebiyle yıllardır çocuklar ve gençlerle ilgi sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyor veya yer alıyorum.

-Hep dediğim gibi maalesef ailesini seçemiyor insan. Ve yıllardır yaptığım çalışmalarda ailemizin veya başımıza gelen kötü olayların kendi kimliğimizi belirlemesine izin vermemiz gerektiğini , travmalarımızı iyiliklere dönüştürmemiz ve kendi varoluşumuzdaki en iyi versiyonumuza ulaşmak için mihenk taşı olarak kullanmamız gerektiğini savunuyorum ve o şekilde güçlenmeye çalışıyorum.

BENİ ÇOK SARSTI : Bu nedenle, büyük bir hassasiyetle yaklaştığım bu konularda ailemden birinin cinsel istismar ile suçlanması beni açıklanamaz şekilde sarstı.

YEĞENİMİN CİNSEL İSTİSMARA UĞRADIĞINI BİLMİYORDUM : Ben bu konuyu son dava aşamasına gelene kadar maalesef bilmiyordum. Ben bu konuyu son dava aşamasına gelene kadar maalesef bilmiyordum. Hatta yeğenim dava öncesi bir süre babasının şirketinde çalışmış ve her hangi bir sorun bizlere hissettirmemiş idi.

AĞABEYİM ŞANTAJ DEDİ VE… : Kızının ağabeyime dava açması ile bu konuyu öğrendim. Ağabeyim kendisine yöneltilen bu suçlamayı şiddetle red etti ve yeğenimin ve eski eşinin kendisine parasal şantaj yaptığını belgeledi ve neticesinde çok büyük meblağdaki bu rakamı vermediği için karalamak amaçlı bu suçlamanın yapıldığını söyledi. Ve mahkeme süreci bu şekilde başladı.

DUYUNCA BEYİN KANAMASI GEÇİRDİM : Benim için öz kızının abime taciz davası açması bile korkunçtu ve üzüntümden Ocak ayında ciddi bir beyin kanaması geçirdim ,ancak tedavi sürecim sürüyor. Ağabeyim ile kızının arasındaki dava şu an temyiz sürecinde.

-Tüm kalben dileğim ve duam ağabeyimin bu affedilmez, kabul edilmez suçtan aklanması ve kızının inşallah böyle bir tacize uğramamış olması. Ancak denildiği gibi bu taciz olayı gerçekse, bu durumda en ağır cezayı çekmesi gerekir.

TÜM BAĞIMI KOPARIRIM : Kalbim ne kadar dağlansa da bu suç kabul edilemez. Ve şayet bu en ağır ve affedilmez suçu işlediyse ağabeyim ile tüm bağlarımı koparacağımı tüm kamuoyuna bildiririm.”

ESRA OFLAZ GÜVENKAYA KİMDİR: Fatih Oflaz’ın kızkardeşi olan Esra Oflaz Güvenkaya şirkette de büyük ortağı. Şu anda Esra Oflaz, Oflaz Medya Grup Başkan Yardımcısı olarak çalışıyor.

Esra Oflaz işadamı Ziya Güvenkaya ile evli. Bu evliliğinden de bir kızı var. Esra Oflaz ve Ziya Güvenkaya ağabey Fatih Oflaz ile yakın ilişkiler içinde.

Esra Oflaz Güvenkaya, İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. Daha sonra New York Üniversitesi’nde Uluslararası İş ve Finans Eğitimi aldı. Kariyerine aile şirketleri olan Medyavizyon şirketinde başlayalan Esra Oflaz Güvenkaya, 5 yıl boyunca Medyavizyon’un çeşitli programların lisans haklarının alımından sorumlu oldu.

1998 yılında abisi Fatih Oflaz ile birlikte MCD adlı şirketi kurarak yabancı kanalların Türkiye temsilciliklerini aldı. Türkiyeye getirdikleri kanalların arasında MTV, Eurosport , RTL gibi pek çok uluslararası kanal bulunuyor. Daha sonra kendi kanallarının yanı sıra yabancı kanallardan bazılarının da lisans haklarını satın alarak Türkiye versiyonlarını hayata geçirdi.

Şirkete ait 16 adet tematik kanal bulunuyor. Bunların arasında aralarında Sinema TV, Sinema Aile gibi kanalların bulunduğu 10 adet sinema kanalı, bir adet bilim teknoloji kanalı olan SciTech Tv , spor kanalları (Eurosport Türkiye , Eurosport 2 Türkiye ve HD ) BBC HD ve yeni nesil cocuk kanalı “Kidz” ve “Türkiyenin il Anime kanalı Animez” bulunuyor.

Esra Oflaz Güvenkaya, 2016 yılında ise dünyanın en çok izlenen kadın kanalı Lifetime’un Türkiye versiyonunun yayın hayatına başlamasını sağladı. Bu kanalda ünlülerin hayatlarını belgesel haline getiren Esra Oflaz programın sunucularından biri.

FATİH OFLAZ SON EŞİYLE KAÇTI : Öz kızını 8 yıl boyunca cinsel açıdan istismar eden Fatih Oflaz, hapis cezası çıkmadan kısa süre önce son eşi ile yurt dışına kaçtı. Tedavi bahanesi ile yurt dışına kaçarken karısı Monica Oflaz’ın memleketi olan Madrid’e gittiği öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM